29 października 2012 17:11   Dominika Nowak

Jesienne porządki - POLon i GUS

Przypominamy o konieczności uporządkowania danych studentów w USOS pod kątem eksportów danych do ministerialnego systemu POLon oraz generowania sprawozdań GUS. Jak w ubiegłych latach, do pomocy mają Państwo:

• filtr (w formularzach) "JEDNOSTKA - osoby z niepr. przebiegiem studiów"
  • raport tekstowy (w menu Administracja->Raporty tekstowe, umożliwia wygenerowanie danych do pliku, przy każdej osobie wskazany jest rodzaj problemu) "GUS - osoby z nieprawidłowym przebiegiem studiów".
Bardzo prosimy zwrócić uwagę na dane wymagane przez system POLon:
  • każdy student musi mieć datę przyjęcia na program. W przypadku reaktywacji należy dodatkowo w polu "Data rozpoczęcia" wpisać datę rozpoczęcia oryginalnych studiów.
  • obcokrajowcy powinni mieć numery paszportów lub - o ile nim się legitymowali przy przyjęciu na studia - numer dowodu tożsamości ze swojego kraju (obywatele Unii).

Dane niezbędne dla POLonu należy uporządkować jak najprędzej, ponieważ ustalony przez ministerstwo termin eksportu studentów to 15 listopada.